Description

Галета
Нещодавно я переглянула мультфільм «Рататуй». Він мені так сподобався, що я вирішила присвятити цьому твору свій рецепт! Дуже рекомендую дивитися всім, кому цікава тема кулінарії, а особливо тим, для кого це не просто захоплення, а щось більше. Червона нитка, основна тема мультфільму - Anyone can cook! («Готувати може кожен!») – для мене ця фраза має дуже важливе значення. Її можна назвати сполучною ниткою між двома періодами мого життя. До – коли я вважала кулінарію чимось побутовим буденним… Все, що я готувала – було дуже просто. Простий суп, зварити-посмажити картоплю, рис чи макарони. Просто запекти курку, нарізати звичайний салат. Я навряд чи могла спекти класичну шарлотку (до речі, не навчилася цього робити досі). І тепер я майже щодня готую шедеври. Мій чоловік уже кілька місяців не їв однієї страви більше одного разу. Я беру участь і перемагаю у кулінарних конкурсах. Я готую сама такі речі, які, як я вважала, можуть бути виготовлені тільки на заводах, із застосуванням складних механізмів та інгредієнтів. Домашній сир і сири, йогурти, згущене молоко, морозиво, хліб… Я вивчаю прийоми фуд-зйомки і вчуся працювати з фоторедакторами. Я самостійно перекладаю іноземні кулінарні блоги та книги. Я запам'ятовую іноземні кулінарні слова з першого разу, тоді як маючи непогану пасивну англійську, і проживаючи в англомовному середовищі, я не могла майже рік змусити себе говорити цією мовою. Тепер же, на улюблену тему я можу балакати, не боячись ляпів та помилок. І оглядаючись назад, на той період «до» (а це було всього півроку тому!!!), я питаю себе - і це все я??? Безперечно і безперечно, anyone can cook ! Навіть, не сумнівайтеся І кілька слів про сам рецепт. Рататуй – страва, яка народилася в Провансі, а потім швидко поширилася по всьому південному регіону країни, сьогодні відома та улюблена багатьма не лише у Франції, а й у всьому світі. Класичний рататуй обов'язково має містити кабачки, баклажани, солодкий перець, томати. Овочі готуються на оливковій олії з цибулею та/або часником і, звичайно, прованськими травами – свіжими або сухими. Сучасні кулінари, звичайно, часто видозмінюють рецепт на всі лади, як це трапляється з усіма відомими класичними рецептами. Дозвольте вам уявити і мій варіант. У цьому рецепті я використовувала рататуй як начинку для пирога. Підійде, коли просто овочеві рагу вже трохи набридли. Гарбузове тісто – це просто знахідка. Воно поживне, смачне, яскраве!

Ingredients

  • Гарбуз

    125 г

  • Жовток яєчний

    2 шт

  • Борошно пшеничне

    320 мл

  • Оливкова олія

    5 ст. л.

  • Кабачок

    2 шт

  • Баклажан

    1 шт

  • Перець болгарський

    1 шт

  • Помідор

    2 шт

  • Цибуля-шалот

    5 шт

  • Часник

    6 зуб.

  • Зелень

  • Приправа

  • Сіль

Cooking

step-0
Взбить в блендере приготовленную (запеченную или на пару) тыкву и два желтка.
step-1
Просеять цельнозерновую муку.
step-2
Смешать муку и тыквенное пюре
step-3
Хорошенько вымесить тесто. Оно получается крутым, но эластичным и не липнет к рукам и рабочей поверхности, не рвется, если тонко раскатывать.
step-4
Разделить колобок теста на три части и раскатать три пласта размером с вашу форму вместе с бортиками.
step-5
Наложить коржи друг на друга, предварительно промазав их оливковым маслом и выложить в также смазанную форму, стараясь сильно не прижимать тесто к бортикам. Убрать в пакет и в холодильник, пока будет готовиться начинка.
step-6
Баклажаны и цуккини порезать кружочками, перец – колечками. Все овощи, кроме томатов отварить на пару до полуготовности.
step-7
Лук-шалот и чеснок порезать и потушить в сковороде с небольшим количеством воды до ее испарения
step-8
Порезать зелень, смешать с луком и чесноком и сухим розмарином. На этом этапе можно смесь немного посолить. Я не стала, поскольку общий состав блюда и так богат вкусами и ароматами.
step-9
Томаты нарезать кружочками.
step-10
На тесто выложить слоями в произвольном порядке овощи, пересыпая слои смесью зелени, чеснока и лука.
step-11
Сверху полейте оставшимся оливковым маслом и посыпьте сухими травами. Края теста можно загнуть сверху на начинку. Или слегка прижать, если вы, как и я любите, когда начинки очень много :) Поставить в разогретую до 190 гр. духовку и выпекать около 30-40 минут. Вниз, под форму с пирогом, можно поставить миску с водой – тесто будет мягче. Если не ставить, края теста будут – хрустящими. Как вы больше любите. Резать лучше слегка остывшим, теплым. Приятного аппетита !
Comments and reviews

Leave a comment or a recipe review

Leave comments can only registered users.

Register, or Login if you are already registered.